1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Işıldak: Üçüncü etap konutların kura tarihi açıklansın

Işıldak: Üçüncü etap konutların kura tarihi açıklansın

Adıyaman Sivil Toplumu Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Işıldak, Üçüncü Etap Kalıcı Konutların Kura Çekimi Tarihinin Açıklanmasını İstedi.

A+A-
Işıldak: Üçüncü etap konutların kura tarihi açıklansın

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler sonrası hak sahibi depremzedeler için Adıyaman Merkez ilçe Örenli Mahallesi ve İndere Köyü’nde TOKİ tarafından yaptırılan konutlardan ilk iki etapta teslim edilebileceklerin kura çekimleri yapılmıştı. Ancak, üçüncü etap kura çekiminin henüz yapılmaması, hak sahipleri arasında belirsizlik yarattı.
Adıyaman Sivil Toplumu Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Işıldak, üçüncü etap kalıcı konutların kura çekimi tarihinin açıklanmasını talep etti. Işıldak, “Örenli Mahallesindeki konutların bir kısmına fiilen yerleşimler başlamasına ve her iki semtteki inşaatlar devam etmesine rağmen henüz üçüncü etap kura çekimi yapılmadığından, ilk iki kurada konut isabet etmeyen diğer hak sahipleri belirsizlik nedeniyle ikamet yerleri ve ekonomik yönden yakın gelecekteki planlamalarını yapamamaktadır,” dedi.
Belirlilik ilkesinin devlet ve vatandaş ilişkilerinde hukuki ve sosyal yönden vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulayan Işıldak, “Her kura çekimi, kurası çıkan vatandaş yönünden konutunun altı-yedi ay sonrasında da olsa teslim edilebileceğinin ilk işareti sayılmaktadır,” ifadelerini kullandı.
Mustafa Işıldak, kamuoyundaki haklı beklenti gereği, üçüncü etap kura çekiminin yaklaşık dahi olsa hangi tarihlerde yapılabileceğinin Adıyaman Valiliği tarafından açıklanmasının, vatandaşın devlete olan güvenini artıracağını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.