1. HABERLER

  2. SİYASET
  3. TURANLI; Eser siyaseti yapmak istiyoruz

TURANLI; Eser siyaseti yapmak istiyoruz

AK Parti’nin kuruluşundan beri bu partide siyaset yapan M. Reşat Turanlı ile gündemi, yaklaşan yerel seçimleri, ilçe başkanlığı döneminde yaptıkları ve yeni dönemde hedeflerini konuştuk..

A+A-
TURANLI; Eser siyaseti yapmak istiyoruz

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Kahta Belediye Başkan aday adayı olan M. Reşat Turanlı, “Bahaneler değil, hizmet üretmeye ve eser siyaseti yapmak için aday adayı oldum. Halkımızın desteği ile ilçemizi daha modern ve yaşanabilir bir kent haline getireceğiz inşallah. Kahta için büyük hayallerim var. AK Partimizin hizmet siyasetini ilçemizde de uygulayacağız. Bunları hep beraber, milletvekillerimiz, parti teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız, idarecilerimiz ve halkımızın tüm kesimleriyle başaracağız” dedi.

Kahta Gerçek: Uzun yıllar AK Parti Kahta İlçe Başkanlığını yaptınız. Bu görevi yaptığınız dönemlerde kendinizi başarılı buluyor musunuz?

Başkan TURANLI: 2004 tarihinde, AK Partimizin kuruluşundan hemen sonra üye oldum. Partinin yönetim kurulu üyesi görevini yaptım. 2008-2014 yılları arasında aralıksız AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı görevini yaptım. 2019’a Kahta Belediye Başkan aday adayı oldum. Görev yaptığım süre içerinde çok güzel hizmetleri ilçemize kazandırdığımızı düşünüyorum. Tabi bunları yaparken, milletvekillerimizin, idarecilerimizin ve halkımızın destekleri ile gerçekleştirdik. Bunlardan sadece birkaçını söylemem gerekirse; Küçük Sanayi Sitesi, Kahta Organize Sanayi Bölgesi, Kahta-Adıyaman duble yolu, Nissibi Köprüsü, ilçemize doğal gazın getirilmesi, çok sayıda okulların yapılması, köylerimizin su, yol, altyapı çalışmaları vb.

Kahta Gerçek: Bahsettiğiniz hizmetler gerçekten çok önemli ve Kahta için hayati önem arz eden meseleler. Bu hizmetleri ilçeye kazandırırken, gücü nerden alıyordunuz?

Tek kelime ile söylemem gerekiyorsa; UYUM. İlçe başkanlığı dönemimde özellikle milletvekillerimiz, idarecilerimiz, teşkilatımız ve halkımızla tam bir uyum içerisindeydik. İşin sırrı burada idi. Bizler, ilçemizin sorunlarını halkımızla ve teşkilatımızla tartışır, idarecilerimiz projelendiriri, milletvekillerimiz de sonuçlandırırlardı. Tabi ki zahmetli, zaman alıcı ve emek isteyen işlerdi. Bu konuda emeği geçen herkese halkımız adına teşekkür ediyorum. Dikkat edilirse bu söylediklerim Kahta’nın genel sorunlarının çözümleri. Yerel için ilçemizin, AK Parti’nin eser siyasetinden faydalandığını söyleyemem. Tam da bunun için, yani partimizin eser anlayışını Kahta’ya kazandırmak için aday adayı oldum. Birbirinden değerli milletvekillerimiz var, Ahmet Aydın bey var. Bir ve bütün olunduğunda Kahta her türlü hizmeti alacağından hiç şüphem yok.

Kahta Gerçek: 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kahta’da belediye başkanlığı seçimini kaybetti. Size adaylık verilmesi halinde seçimi kazanacağınıza inanıyor musunuz?

Başkan TURANLI: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bir parti, Kahta’da seçimi kaybetmesinin izahı zor. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta bir seçim yapıldı. Sonuçları ortada. Halkımızın partimize olan sevgisi çok fazla. Gönlünü halka açan, emek veren, toplumda karşılığı olan bir adayla seçim kazanılır. Ben bu partiye yıllarımı verdim. Halkımızı çok iyi tanıyorum. Zaman içerisinde çok dostluklarımız, yol arkadaşlıklarımız oldu. Toplumun her kesimi ile sürekli diyalog halindeyim. Halkımızdan hiç kopmadım. Bu halkı seviyor, sevinçlerini de kederlerini de paylaşıyorum. Siyasi tecrübemi ve hizmet anlayışımı bu kentte icra etmek istiyorum. Seçimi kazanamama gibi bir soruyu asla aklımdan geçirmiyorum. Büyük bir zaferle kazanacağımızdan eminim. Güçlü bir teşkilat yapımız var. Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belediye ve İl meclis üyelerimizle bu işi kolaylıkla başarırız.

Kahta Gerçek: Kahta’da nasıl bir siyaset anlayışı getirmek istiyorsunuz? Farkınız ne olacak?

Başkan TURANLI: Öncelikle dedikodu, dışlayıcı, kin ve öfke siyasetini elimizin tersi ile iteceğiz. Bir tek derdimiz olacak, o da Kahta. Herkesin bir siyasi anlayışı, bağlı olduğu bir aile veya grup olabilir. Hepsine saygı duyacağız. Bizler, Kahta’nın ortak paydasından birleşebiliyorsak hiçbir sorun yok demektir. Uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim. Bu süre zarfında çok tecrübeler edindim. Gelişimin, ancak bir uyum içerisinde çalışıldığı zaman olacağına inanıyorum. Kahta için fikri olan kim olursa olsun, kapıları sonuna kadar açacağız. Daha önceleri birbirinden değerli milletvekillerimiz oldu, hepsi Adıyaman için, Kahta için elinden geleni yaptılar. Taş üstüne taş koyan kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de çok başarılı hizmetlere imza atan ve atacaklarına inandığım milletvekillerimiz var. İsabetli projelerle Ankara’ya gidildiğinde eli boş dönmezsiniz. Hizmetleri, sadece yerel imkanlarla gerçekleştirmek çok kolay değil. Biz, hükümetimizin tüm olanaklarını ilçemiz için kullandıracağız.

Kahta Gerçek: AK Parti’den Kahta Belediye Başkanlığı için 21 aday adayı var. Çok sayıda aday adayının olması, sizin adaylığınız açısında sizi endişelendiriyor mu?

Başkan TURANLI: AK Parti, sıradan bir parti değil. Büyük bir aile. Bu kadar aday adayının olması, partimizin ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Aday adaylarımızın hemen hemen hepsini tanıyorum. Birbirinden değerli aday adayı arkadaşlarımız. Çoğu arkadaşlarımızla görüşmüşüm, fikir alış verişinde bulunmuşum. Biz rakip değil, aynı davanın birer ferdiyiz. Herkesin doğal hakkı. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Yüce Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Aday adaylığı için bir endişem yok, çünkü kimse kimsenin rakibi değil, bu partiyi daha ileriye taşımanın gayreti içersisinde olan arkadaşlarız.

Kahta Gerçek: Son olarak ne söylemek istersiniz?

Başkan TURANLI: Hiç şüphesiz her seçim önemlidir ancak, 2024 mahalli idareler seçimi özellikle Kahta için çok daha önemlidir. İlçemiz, yıllardır kısır çekişmelerden, sen-ben kavgalarından çok şey kaybetti. AK Partili belediyelerin il ve ilçelerine kazandırdıkları eser anlayışından, maalesef ilçemiz yeteri kadar yararlanamamıştır. İlçemize genel anlamda çok güzel hizmetler yapılıyorken, yerel anlamda geride kaldık. Öncelikle Kahta Belediyesini kazanarak, AK Parti’nin, hükümetimizin eserlerini ilçemizde de inşa etmek istiyoruz. Biz, bütünleştirmeye talibiz. Tam bir uyum içerisinde kalarak, el ele, gönül gönüle ilçemizi daha iyi yaşanabilir, modern bir kent haline getirmek istiyoruz. Siyasi çekişmelere, sen-ben kavgalarına ayıracak ne bir düşüncemiz, ne de bir saniye zamanımız var. Tüm zamanımızı ve enerjimizi bu kente harcamak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.